ŠKODA KAROQ

ŠKODA KAROQ  v novém kabátě

Na první pohled zajme nový sebevědomý design podtržený novou, větší, šestihrannou maskou chladiče, kterou již dobře známe z faceliftů ostatních modelů. Viditelně se proměnili také přední LED světlomety a také zadní světla které spolu se střešním spoilerem dodávají vozu dynamiku. Na aerodynamiku byl konec konců kladen u nového KAROQA důraz obzvláště – protažený spoiler pátých dveří, nový design kol z lehké slitiny  – to a mnohem víc ho staví na špičku v aerodynamice ve svém segmentu.

Barevné varianty pro nový KAROQ

Těšit se můžeme na  devět barevných variant. Novinkou pro tento model bude oranžová Phoenix metalíza – kterou jsme si už oblíbili u nové ŠKODA FABIA a šedá Graphite metalíza.

 

Motorizace

Pro nový model byly použity šetrné motory z řad moderních, úsporných motorů generace Evo.

Vybrat si proto můžeme z pěti variant:

  • přeplňované benzínové agregáty TSI o objemu 1,0, 1,5 a 2,0 litru (s výkony 81, 110 a 140 kW)
  • dvě verze dvoulitrového turbodieselu 2.0 TDI (85 a 110 kW).

Benzínové motory používají speciální řešení pro snížení vnitřního tření, motor 1.5 TSI disponuje také vypínáním dvojice válců.

 

Asistenti a bezpečnost

Již samozřejmostí jsou městští asistenti, kteří výrazně přispívají bezpečí a komfortu při pohybu po městě. Můžete se těšit na všechny parkovací asistenty, kteří ze strašáka parkování udělají malý zázrak. V provozu jsou potom k nezaplacení například asistenti systému nouzového brzdění ve městě, prediktivního tempomatuudržování v jízdním pruhu a dalších chytrých řešení.

O bezpečnost se postará až 9 airbagů a novinkou je multikolizní brzda, která po detekci kolize vozu automaticky zabrzdí, zabrání tak pohybu vozidla a případným dalším škodám.

Dalším z bezpečnostních funkcí je radar, který při nebezpečí nárazu automaticky přitáhne bezpečnostní pásy předních sedadel a přivře okna.

Vše pohodlně ovládáte z již dobře známého Virtuálního kokpitu v základu s 8″ displejem, volitelně s displejem 10,25″.

 

ŠKODA KAROQ Sportline

Ani o výbavové stupně nás facelift KAROQu nepřipraví. Na pomyslném vrcholu výbavové pyramidy tak stojí propracovaný KAROQ Sportline.

Nová ŠKODA KAROQ Sportline