Jak zvládnout letní horka v autě

Letní horka mohou být pro cestování autem opravdu náročná, ale správná klimatizace může výrazně zlepšit pohodlí a bezpečí na cestách. Zde je pár tipů, které vám pomohou:

  1. Chladicí systém: Před jízdou nechte auto několik minut stát s otevřenými okny/dveři, aby horký vzduch odešel. Poté zapněte chladicí systém na střední úroveň a postupně snižujte teplotu.
  2. Cirkulace ochlazeného vzduchu: Při puštěném chlazení neotevírejte okénka, tím minimalizujete vnikání horkého vzduchu zvenčí a ztrátu toho ochlazeného.
  3. Stínění: Pokut rovnou nemáte možnost parkovat ve stínu, používejte alespoň stínění čelního skla a bočních oken, aby se snížilo pronikání slunečního záření.
  4. Větrání sedadel: Ne každý vůz disponuje touto funkcí, ale máte-li tu možnost, vaše cesta bude o mnoho příjemnější.
  5. Správná teplota: Ideální teplota klimatizace je kolem 22-24°C. Vyhněte se extrémně nízkým teplotám, abyste nevystavili váš organismus příliš velkému teplotnímu šoku a s tím spojeným nepříjemným zdravotním následkům.
  6. Čisté filtry: Pravidelně čistěte a měňte filtry klimatizace, zaručíte si tím nejen lepší funkčnost klimatizace, ale předejdete také množení mikroorganismů v klimatizaci, které pomou být zdraví škodlivé a alergizující.

Využijte nabídky našeho servisu a dopřejte vašemu vozu profesionální čištění.